İzmir Gezi Rehberi

 

Modern yaşam biçimi, her din ve milletten insanın bir arada yaşadığı hoşgörülü ortamı ve Ege Körfezi kıyısındaki coğrafi konumuyla Türkiye’nin Batı’ya açılan penceresi olan İzmir, hayatın tadını çıkarmayı bilenlerin yaşadığı, büyük şehirlerin karmaşasına tezat, huzurun vücut bulduğu bir şehir. 

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan ve “Ege’nin incisi” olarak adlandırılan İzmir, Türkiye’nin 3. büyük şehri olma özelliğini taşıyor. Şehir içi ulaşımda genellikle İzban, metro, tramvay, Eshot (otobüs) vb. araçların kullanıldığı İzmir’de kısa mesafeler için taksileri de tercih edebilirsiniz. 

Türkiye’nin birçok ilinden direkt veya aktarmalı uçuş seferlerinin düzenlendiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı, şehir merkezine 15-20 dakikalık sürüş mesafesinde yer alıyor. İzmir’in Gaziemir ilçesinde yer alan otelimize vardıktan sonra araç kiralayabilir, transfer hizmetimizden faydalanabilir ya da Havaş servislerini kullanarak dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Hava yolu yerine demir yolu ve kara yolu ile de İzmir’e sorunsuz bir şekilde ulaşabileceğinizi söylemek mümkün. Hakcan Otel’in Adnan Menderes Havalimanına uzaklığı ise 3 Km olup araç ile 5-6 dakika sürmektedir.

Ülke ve dünya çapında ünlü iş merkezleri, fuar alanları ve etkinlikleri ile metropol kent olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir, dört mevsim canlı ve hareketli bir şehir olması yönüyle de dikkat çekiyor. Yeni fuar ve kongre merkezine Hakcan Otel’in uzaklığı ise 1 Km’dir. 

Bol bol gezebileceğiniz huzur dolu bir tatilin hayalini kuruyorsanız İzmir sizin için ideal destinasyon olabilir. Burada, eğlenceli ve keyifli zaman geçirebilmek için gezi rotanıza ekleyebileceğiniz çok sayıda konum bulunur. İzmir’de gezilecek yerler listesi yaparken es geçmemeniz gereken birkaç ilçe ise bu noktada öne çıkar. Farklı tatil anlayışlarına sahip olan kişiler, İzmir’in ilçelerinde aradıkları huzuru ve eğlenceyi bulabilir.